Betohet socialisti Rakip Suli si kryebashkiak i Kamzës.

Ndërkohë që në ambjentet e shkollës “Hillary Clinton” në qendër të Kamzës po mbahet ceremonia e betimit, para Bashkisë janë mbledhur një grup qytetarësh.

Mbështetës të Partisë Demokratike i janë përgjigjur thirrjes së kryebashkiakut në ikje Xhelal Mziut dhe kanë bllokuar derën e bashkisë së Kamzës.

Nga ana tjetër, Suli mbajti një fjalim falenderues për postin që i është besuar dhe garantoi se do të punojë me përkushtim për Kamzën.

“Në mënyrë të veçantë për PS dhe Ramën që më dha mundësinë që të jem kryetar i Kamzës. Jam mirënjohës për skuadrën e 30 qershorit, u arrit që të hapet një faqe e re për Kamzën. Nga sot interesi i qytetarëve të Kamzës, mbrohet nga ne. Qytetarëve të Kamëz deri tani janë shtuar hallet dhe jo zgjidhur. Një rrjedhë historie e mbrapsht që nuk ka sjellë as zhvillim dhe as mirëqenie për qytetarët e Kazmës. Ne do tia dalim për të bërë më të mirën për familjet e Kamzës dhe Paskuqanit”, tha Suli.

Pas betimit, pritet që kryebashkiaku socialist të shkojë në zyrë, por Mziu ka theksuar se nuk do ta lirojë atë dhe “nuk do lejojë uzurpimin e zyrës”.

Pritet që të ketë përplasje mes demokratit dhe kryebashkiakut të ri.

Protesta para Bashkisë Kamëz

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP