Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij të Facebook videon e një zj arri që ka rënë në plazhin e Shëngjinit në Lezhë.

Sipas Berishës, zja rri dhe flakët po i afrohen shtëpive, ndërkohë që ish-kryeministri ka publikuar mesazhet e qytetarëve që akuzojnë pushtetin lokal dhe qeverisë se nuk po ndërhyn.

“Shëngjini ne z jarr, flaket iu afrohen shtëpive! Po d igjen va rrezat e qytetit

Na rkohorrat e na rkoqevetise bejne sehir ap vazhdojne te qete pushimet!

Lexoni mesazhin shikoni videon e qytetarit dixhital!
Zoti Berisha qa ban kshu my shtet nuk i han kuji me dal me fik se jan me pushime per vete Shengjini Po digjet zjarrfikset spo vijnë.

Doktorr flaka Po afrohet neper shtepia. Ja edhe dita e par e rilindjes me pjerin me kete vr ases qe nuk i mjafton me i v ra ni nga ni por don ti djeg gjith per ni her.

Pershendetje doktor ne shengjin zjarri vazhdon te rritet dhe shteti ben sehir. Po digjen edhe va rrezat e qytetit.”, shkruan Berisha.

Breaking News Shengjini ne zjarr, flaket iu afrohen shtepive!Po digjen varrezat e qytetit Narkohorrat e narkoqevetise bejne sehir ap vazhdojne te qete pushimet!Lexoni mesazhin shikoni videon e qytetarit dixhital! Zoti Berisha qa ban kshu my shtet nuk i han kuji me dal me fik se jan me pushime per vete Shengjini Po digjet zjarrfikset spo vijne Doktorr flaka Po afrohet neper shtepiaJa edhe dita e par e rilindjes me pjerin me kete vrases qe nuk i mjafton me i vra ni nga ni por don ti djeg gjith per ni her Pershendetje doktor ne shengjin zjarri vazhdon te rritet dhe shteti ben sehir Po digjen edhe varrezat e qytetit

Gepostet von Sali Berisha am Freitag, 23. August 2019