Një 17-vjeçar shqiptar nga Kosova është goditur për vdekje nga treni në Zvicër.

Viktimë e aksidentit tragjik është Leon Sahiti nga Peja. Trupi i të ndjerit është dërguar në morg, në Zvicër, raportojnë mediat kosovare.

Mësohet se varrimi i adoleshentit do të bëhet po ashtu në Zvicër.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP