Familja e kompozitorit anglez Jonathan Goldstein u shua e gjitha në një aksident tragjik në alpet e Zvicrës.

Mediat e huaja raportojnë se helikopteri ‘’ Piper PA-28 Arrow’’ me të cilin ai bashkë me gruan dhe të birin shpërtheu në lartësi.

Trupat e 3 viktimave u gjetën nga policia zvicerane, ndërkohë nuk dihet se ccfarë e ka shkaktuar shpërthimin e helikopterit. Një dëshmitar rrëfeu se pa në qiell dy objekte që po merrnin flakë dhe më pas dëgjoi dy shpërthime të fuqishme.

Goldstein kompozonte këngë të zhanrit klasik, jazz, si dhe kishte bashkëpunuar në realizimin e disa filmave të njohur.