Temperaturat e larta dhe moti i kthjellët do të mbizotërojnë në të gjithë vendin gjatë ditës së nesërme deri në orët e para të mbrëmjes.

Sipas shërbimit meteorologjik “MeteoAlb”, në orët e para të mbrëmjes, kryesisht në zonat malore parashikohet rikthimi i vranësirave.

Ndërsa, temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në vlerat minimale dhe maksimale duke u luhatur nga 17°C deri në 37°C.

Era do fryjë mestare dhe herë pas-here e fortë në brigjet detare me shpejtesi mbi 45 km/h nga drejtimi Verperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.