Mediat kosovare raportojnë se një shtetas i Shqipërisë në autostradën ‘Ibrahim Rugova’ me automjetin e tij ka goditur ariun i cili kishte dalë në rrugë.

Si pasojë e aksidentit, shoferi dhe dy pasagjerë kanë pësuar lëndime trupore.

“Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e hershëm të ditës së djeshme”, raporton infokus.