Pasditen e sotme një stuhi e fortë ka goditur qytetin bregdetar të Durrësit e shoqëruar me erë dhe reshje shiu.

Stuhia ka shkaktuar dëme të mëdha përfshiorë edhe eksidentin e raportuar më herët nga Faxëeb.al ku një makinë u përplas me një motorëikletë e për pasojë mbeti i plagosur drejtuesi i mjetit.

Një incident tjetër ka ndodhur ku era e fortë ka rrëzuar skelat e vendosura në shkollën 9-vjeçare “Jusuf Puka”, në të cilën ka nisur rikonstruksioni 10 ditë më parë.

Skelat janë rrëzuar thuajse të gjitha por fatmirësisht, në kantierin e ndërtimit nuk kishte punëtorë.