Astrologia e njohur Meri Shehu ka publikuar horoskopin ditor, ku ka befasuar me parashikimin e saj.

Meri bën me dije se:

“E Merkure 7 Gusht dhe behet fjale per nje lidhje shume te fuqishme trekendeshi midis Diellit ne Luan dhe Jupiterit ne Shigjetar Kjo dite sjell shume dhurata dhe midis te tjerave Favorizim i Fatit Optimizem Gezim Zhvillim E Ardhme Lidhje Deshira dhe endrra Ide Filozofike Fuqi kenaqesi Talente Sukses material Reklam personale Sukses Krenari”

Dashi
Mund te keni nje sukses ne jeten personale errotike apo tju realizohet plani per nje udhetim apo projekt pune me jashte vendit

Demi
Nje ceshtje ekonomike dhe familjare do shkoj me sukses Nje lajm i mire per karrieren dhe planet tuaja ne lidhje me te ardhmen

Binjaket
Nje takim dhe nje lajm i mire ju cel rruhgen drejt nje bashkepunimi shume te rendesishem dhe ju heq telashet ligjore

Gaforrja
Nje sukses ne ceshtjet ekonomike si edhe ne lidhje me sendetin dhe punen do ju hap rruge drejt nje jete me te gezuar
dhe me udetime

Luani
Nje sukses ne jeten personale ju bene te ndjeheni optimist dhe ju hap rrugen per me shume zhvillim talente dhe plane Ne jeten errotike keni sukses

Virgjeresha
Mund te cliroheni nga nje brenge personale dhe mbyllje psikologjike Nderkohe mund te ndryshoni vendbanim duke u zhvendosur diku me mire

Peshorja
Do arrini nje sukses ne jeten sociale dhe do takoni njerez te rendesishem qe do ju fusin ne nje periudhe me qellime me te medha dhe jete personale te suksesshme Do merrni nja lajm ligjor te mire

Akrepi
Ne karriere dhe ne ekonomi mund te kete zhvillime te rendesishme dhe tju njihet nje sukses duke ju vleresuar materialisht Nje dashuri e re apo nje martese e suksesshme ju pret

Shigjetari
Do keni shume sukses ne aspektin nderkombetar dhe mund ti futeni nje pune apo veprimtarie qe do ju beje me te njohur duke zgjeruar marredheniet

Bricjapi
Do keni nje sukses ne ceshtjet ekonomike dhe ato ligjoret duke u cliruar nga pengesat dhe pritjete e pafundme apo zvarritjet ne marrjen e mbeshtetjes

Ujori
Ju do keni nje bashkepunim interesant dhe nje oferte shume te rendesishme me njerez te rendesishem duke znene nje pozicion te mire Dalje dhe flerte nuk do mungojne

Peshqit
Ne lidhje me karrieren do keni nje lajm shume te rendesishem duke u cliruar nga pengesat dhe duke arritur ne majat e biznesit apo interesave tuaja