Një ngjarje e rëndë ka ndodhur orët e para të mëngjesit të sotëm në Itali, ky dy shqiptarë kanë humbur jetën në një aksident tragjik.

Aksidenti ka ndodhur në autostradën A14 Bologna-Taranto, pranë komunës së Gatteo-s, pak pas mesnatës, rreth orës 01:15.

Identiteti i viktimave ende nuk është bërë i ditur nga autoritetet italiane, ndërkohë mësohet se bëhet fjalë për një burrë 28-vjeç dhe një grua 38-vjeçe.

Automjeti tip “Renault Clio” ku po udhëtonin shqiptarët u përplas në pjesën e pasme nga një automjet tip “Volkswagen Passat”.

Përplasja ka qenë tejet e fortë, duke bërë që viktimat të ndërrojnë jetë në vendin e ngjarjes.

Në automjetin “Volkswagen Passat” ndoheshin tre persona, të cilët pësuan vetëm dëmtime të lehta.

28-vjeçari shqiptar jetonte në Imola, ndërsa gruaja që udhëtonte me të jetonte në Galeata.

Shkaqet e aksidentit janë ende të paqarta, ndërkohë autoritetet italiane po zbulojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP