Deputeti Myslym Murrizi ka publikuar një video të rrallë nga 26 qershori i vitit të mbrapshtë të 1997-ës kur një miting i ish-kryeministrit Sali Berisha, u shndërrua në zonë lu fte.

Murrizi thotë se ka qenë mes demokratëve të cilët u përballën me plumbat, si kandidat për deputet.

Ndërkaq, ai i drejtohet me emër disa figurave që ka sot janë në PD, në Presidencë apo LSI dhe që shpesh kanë vënë në qendër të su lmeve Murrizin për faktin që nuk dogji mandatin.

“Ti z Spaho a mban mend se ku ishe?

Ti z Paloka? Z Gjata? Z Alibeja? ZAlizoti? z Ristani z Kadilli, z Bozdo, Dollapi ,Rrusho e kompani??

Po z Imami, z Ceka, z Islami, z Duka, z Dule, z Idrizi, zj Monika, e z Meta a e mbani mend se ku ishit dhe çfarë bënit në këtë vit te mbrapshtë për Shqipërinë dhe fatal për DEMOKRATËT”, i pyet Murrizi.

POSTIMI I PLOTË:

26 QERSHOR 1997. Dite e ejte

Berisha vjen ne Lushnje per te prezantuar kanidatet per deputet te PD per zgjedhjet e 29 qershorit

Une isha ketu bashke me Z Maksim Cikuli, Z Ilir Bano, Z Sami Sharka si kanidat per deputet

Rreth 300 DEMOKRATE LUSHNJARE ishin aty mes pl umbave

Ju qe lehni si qen te peshtire neper studio ku ishit???

Nuk e kam fjalen per ju qe keni qene ne kopesht, as per ju mender demokrat qe keni ardhe ne PD vetem kur ajo eshte ne pushtet, as per biro e bilbilush qe kane qene neper konviktet e shkollave te paguar nga sorrosi, as per bij ko pilash komuniste qe sot i mbajne bylykun Bashes, as per mutacionet e peshtira te rraces njerezore qe sot jane “emeruar” drejtues PD

Por po ju pyes me emer ju DAUN politik te peshtire qe sot lehni neper studio si “ demokrat” te medhenj

Ti z Spaho a mban mend se ku ishe?

Ti z Paloka? Z Gjata? Z Alibeja?ZAlizoti?z Ristani z Kadilli z Bozdo Dollapi Rrusho e kompani??

Po z Imami z Ceka z Islami z Duka z Dule z Idrizi zj Monika e z Meta a e mbani mend se ku ishit dhe çfare benit ne kete vit te mbrapesht per Shqiperine dhe fatal per DEMOKRATET???

Se per ju ha jdute te rendomte te pushtetit te viteve 2005-2013 nuk ja vlen fare tu pyes se ju keni qene ne P te semes , e disa ferkonin duart se po rrezohej “ maloku” nga froni, disa iket si te dhjere me traget anije apo me kembe jasht Shqiperise e u kthyet si grabitqare ne vitin 2005 si drejtore e nendrejtore tatimesh, doganash, burgjesh , rrugesh, lojrash fati, zv ministra e sekretar te pergjithshem, qe te vidhnit si qen te pa ngopur e te benit te njenjten gje perseri ne korrik 2013

Prandaj a ka mundesi ta mbyllni ate goje hale se qelbet dynjane me eren e piste qe shperndani duke lehur me porosi???? /newsbomb.al