Me ardhjen e verës ka nisur edhe sezoni i dasmave. Në një dasëm të bërë në Roskovec, i kanë kënduar Sali Berishës dhe Lulzim Bashës.

Kënga tashmë njihet nga të gjithë e cila është e Bajram Gigollit, e cila titullohet ‘O Moj Serbi’ dhe të dëgjosh që këndohet për Berishën nuk është ndonjë e re.

Por, në Roskovec e kishin modifikuar disi dhe kishin përfshirë edhe liderin e opozitës, Lulzim Bashën.

Gepostet von Lavdosh Malka am Sonntag, 14. Juli 2019