Eksploruesit e oqeanit kanë kapur video të rralla të një peshku të madh që ha në një peshkaqen të tërë.

Videoja është postuar nga Administrata Kombëtare Amerikane e Oqeanisë dhe Atmosferës (NOAA), e cila tha se ishte në gjendje të kapte pamjet e ngjarjeve gjatë zhvillimit të tyre në sajë të një aparati në një zonë që studiuesit fillimisht mendonin se ishte një anije e mby tur.

Në vend të kësaj, ata ndeshën një grup peshkaqenësh “në atë që dukej të ishte një valë ushqyese”, duke gllabëruar mishin e një peshku të shpuar 2,5 metra të gjatë.

Ndërsa kjo po ndodhte, ata panë diçka të pazakontë: Një peshk gjigant gël ltiti një peshkaqen shpatë të tërin.

NOAA tha se grupet e mëdha të krijesave nënujore mund të jenë më dominant se predatorë të tjerë.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP