Futbollisti i kombëtares shqiptare, Ermir Lenjani i ka dhënë zyrtarisht fund beqarisë.

Mesfushori anësor zhvilloi ditën e djeshme edhe një ceremoni madhështore.

Ai lidhi kurrorën me një vajzë bukuroshte të qujtur Herolinda.

Festa ishte madhështore, ndërsa normalisht, pjesë e pandarë gjatë gjithë ceremonisë ka qenë edhe flamuri kuqezi, të cilin Lenjani nuk e ndante nga vetja.

Madje shumë prej këngëve kanë qënë me natyrë patriotike çka ka bërë që atmosfera të elektrizohej edhe më tepër.

Kujtojmë që Ermir Lenjani është pjesë e ekipit të Sionit në Superligën zviceriane dhe njëkohësisht elemint i rëndësishëm edhe për kombëtaren shqiptare.