Tri vite më parë, Skuderi pësoi një dëmtim të rëndë në gju, por gjatë gjithë kësaj kohe ai lu.ftoi për të mos e lënë përgjysmë ëndrrën për t’u bërë profesionist. Incidenti ndodhi më 14 shtator 2016 në ndeshjen e “Youth League”, mes Dortmundit U-19 dhe rivalëve të Legias së Varshavës.

Ligamentet e gjurit u këputën plotësisht dhe doktorët konfirmuan një frakturë të dyfishtë. Nëntë operacione dhe rreziku për të prerë edhe këmbën bënë që më në fund, talenti i kombëtares U-19 të Italisë të dorëzohej.

PANORAMASPORT