Pas përplasjeve të djeshme në KZAZ e Shkodrës mes policisë bashkiake dhe asaj shtetërore edhe mbështetësve të opozitës policia arrestoi 5 persona, ndërsa 14 janë shpallur në kërkim. Ndërkaq, 2 janë proceduar në gjendje të lirë.

Gazetari Senad Nikshiqi siguron për “BalkanWeb” listën e plotë emërore, mes të cilave rezulton edhe ish-deputeti Bardh Spahia si edhe zyrtarë të tjerë PD.

Lista e plote e 14 shtetasve te shpallur ne kerkim

Bardh Spahia (ish deputet i PD)

Isuf Meta (anetar i keshillit bashkiak Shkoder)

Pal Mani, Fatjon Mani,

Aleksander Alija,

Shan Alija,

Arian Alija,

Selami Hoxha,

Ergys Ivziku,

Besjan Zaja,

Gjik Pjollaj,

Alfred Thepi,

Nikolle Marku (anetar i kryesise PD Shkoder),

Ardit Çylybyli (punonjes i bashkise Shkoder)/Balkanweb