Disa persona problematikë janë zbuluar dhe janë vënë në p.rangat e policisë të dielën.

Në një njoftim për mediat, thuhet se nga shërbimet e Komisariatit Nr. 2, pasi ka bërë p adi një shtetas italian, se nëpërmjet m.a.shtrimit shtetasi me inicialeet E.P., i kishte marrë automjetin Alfa Romeo dhe nuk ia kishte kthyer më, u organizua puna për gjetjen e automjetit.

Si rezultat i punës dhe informacioneve të grumbulluara, në rrugën “Bilal Golemi” shërbimet e Policisë kanë konstatuar automjetin, ku dhe kanë ndërhyrë menjëherë për të bërë bllokimin.

Drejtuesi i automjetit ka tentuar të largohet, por nuk ka mundur dot dhe menjëherë ka hedhur nga automjeti një ar më zjarri Pis toletë “TT”.

Policia ka bërë arr estimin në flagrancë për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e arm ëve lu ftarake dhe e m unicionit”, të shtetasit E.S, 27 vjeç, banues në Tiranë, i dën uar më parë për “V rasja” mbetur në tentativë.

Gjithashtu është bërë shpallja në kërkim për veprën penale “Mas htrimi” e shtetasit E. P 40 vjeç, banues në Tiranë, i dënuar më parë për të njëjtën vepër penale, pasi ky shtetas ka ma shtruar shtetasin italian duke i marrë makinën dhe ja ka shitur shtetasit E.S.

Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar ar ma e zjarrit së bashku me një karikator me fishekë si dhe automjeti në pronësi të shtetasit italian.

Materialet i kaluan Prokurorise së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.