Një ngjarje e rëndë është shënuar në Kotë të Vlorës, ku ka mbetur i plagosur rëndë kreu i kësaj njësie administrative, Argjil Gjoka.

Mësohet se ai ka marrë një plumb në gjoks, e per fat te keq ka nderruar jete pak pas ngjarjes.

Ende nuk dihen motivet e kësaj ngjarjeje, ndërsa policia ndodhet në vendngjarje.

Nderkohe, Kota u trondit serish ne nentor te 2018 kur mbeti i vrare Fatmir Hodo, 64 vjeç, kryetar i njësisë administrative, pasi u qëllua me çifte nga 44- vjeçari Admir Delaj./Panorama

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP