Kreu i qeverise, Edi Rama, ka reaguar pas deklarates se Lulzim Bashes, i cili u shpreh se vendimi i Keshillit te Europes per terheqjen e vezhguesve te zgjedhjeve erdhi si vendim politik, duke shtuar se kjo tregoi se procesi i 30 qershori nuk eshte i ligjshem.

Ne nje postim te bere ne Instagram, Edi Rama ka ironizuar deklarten e kreut te selise blu, duke i thene se eshte duke sajuar, dhe se nuk mund t’u thote shqiptareve se ky ishte nje vendim politik.

Po si mund t’u thuash shqiptarëve Këshilli i Europës mori vendim politik për t’u tërhequr nga zgjedhjet se janë të paligjshme?