Foto ilustruese

Një ngjarje tragjik ka ndodhur mëngjesin e sotëm, në Kosovë, me pasojë vdekjen e dy personave.

Gazetari Joljo Dine raporton për “BalkanWeb” se një autobus i një agjencie turistike nga Kosova, i cili ishte nisur për të shkuar në Ksmail, është aksidentuar, duke iu marrë jetën dy fatorinove.

Mësohet se viktima kanë mbetur shtetasit Arianit Bytyqi dhe Gentrit Gallopeni, mosha e të cilëve nuk dihet. Gjithashtu, nuk ka detaje rreth ngjarjes së rëndë, që iu ka marrë jetën dy qytetarëve nga Kosova./Balkanweb