Një shpërthim raportohet të ketë ndodhur pasditen e sotme në Lyon, në rrugën Viktor Hugo. Nga shpërthimi mësohet te ketë të paktën tetë të plagosur, mes tyre një vajzë 8-vjeçare.

Shpërthimi ka ardhur nga një pako bombë e hedhur pranë disa lokaleve nga një motorist që është larguar me shpejtësi.

Policia ka ngritur një perimetër sigurie për të shmangur qarkullimin e këmbësorëve në zonë.

Nga raportimet e para të mediave lokale personat e plagosur kanë marrë dëmtime nga gozhë dhe bulona që dyshohet se kanë qënë brenda pakos që ka shpërthyer në rrugë.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP