Tibo Kurtua u nda nga gruaja e tij, Marta Domingez, me të cilën ka edhe dy fëmijë. Sapo mbërriti te Real Madrid, ai u përfol për një lidhje me një drejtuese televizioni, Alba Karilo.

Në një intervistë për mediat, portieri belg tha se nuk ka dhe nuk do të ketë kurrë një lidhje me personin në fjalë. Kjo gjë ka shtangur bukuroshen, e cila ka reaguar ashpër ndaj këtij mohimi që i bëri futbollisti, për faktin se ata të dy kishin kohë që ishin të lidhur.

Në një intervistë për mediat lokale në Spanjë, Karilo tha: “Ai bëri një gabim të madh sepse ‘miza’ e tij fluturon shumë e lirë”. Ndërsa më vonë shtoi: “Nëse ke dy fëmijë, atëherë kontrollo penisin tënd”, u shpreh Alba. /PANORAMASPORT