Në qytetin e Greqisë, në Selanik, një vogëlush 14 vjeçar shqiptar nga Korça është mbytur me ushqim dhe ka ndërruar jetë.

Një e afërme e familjes së vogëlushit ka treguar se ngjarja e rëndë e 14 vjeçarit me inicialet K.D, ka ndodhur rreth orës 3 të ditës së sotme.

Më pas shtoi se edhe pse ambulanca ka vepruar me shpejtësi duke i ofruar ndihmën e shpejtë, po ashtu dhe nga mjekët, vogëlushi nuk ia ka dalë që të jetojë.