Jo më kot ajo cilësohet si një nga aktoret më se*si të skenës shqiptare. Olta Gixhari është një nga biondet më tërheqëse në vendin tonë dhe çdo dalje e saj super komentohet.

Olta është cilësuar si lozonjarja, mady Marilyn Monroe për shkak të tipareve të saj. Tashmë ajo ndodhet me poshume në Spanjë dhe prej andej ka përshëndetur fansat me foto sensuale. Të menjëhershme kanë qenë edhe reagimet e tyre.