Dy muaj më parë, kryeministri lëshoi një deklaratë të koduar, kur tha se “Veliaj do të va.ret në një nga pemët që mbjell si provë e tra.dhtisë brenda në PS”. Sot, makina e kryeministrit Edi Rama, siç shihet edhe në këtë foto të siguruar nga Dosja.al, është e parkuar tek zyra e kryebashkiakut Erion Veliaj, tek dera e Bashkisë Tiranë.

TIRANË- Prej kohësh në korridoret e selisë rozë përflitet se mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj marrëdhëniet janë të ftohta.

Shkak për t’i fryrë më tej kësaj teze është edhe fakti se Rama ende nuk e ka konfirmuar Veliajn në detyrë.

Kryeministri madje disa ditë më parë, refuzoi edhe etiketimin që Veliaj i bëri në faqene tij në Facebook.

Dy muaj më parë, kryeministri lëshoi një deklaratë të koduar, kur tha se “Veliaj do të var.et në një nga pemët që mbjell si provë e tra.dhtisë brenda në PS”.

Por sot, nuk dihet se çfarë ka ndodhur pasi, në kohën kur eurodeputeti Knut Fleckenstein dhe delegacioni i PE po mbanin një konferencë para mediave, makina e kryeministrit Edi Rama, siç shihet edhe në këtë foto të siguruar nga Dosja.al, është e parkuar tek zyra e kryebashkiakut Erion Veliaj, tek dera e Bashkisë Tiranë.

Makina e kryeministrit Edi Rama e parkuar tek zyra e kryetarit të Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj
Ende nuk dihet arsyeja e takimit dhe fokusi i takimit por theksojmë se Rama shkon në zyrën e Veliajt, një lëvizje që ai e kryen rrallë, që prej kohës kur Meta drejtonte Parlamentin dhe kryeministri shkonte shpesh herë në zyrën e tij gjatë kohës së çadrës që Partia Demokratike ngriti në bulevard.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP