Këngëtarja Maya ishte sot e ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan ku rrëfeu për shtatzëninë e saj. Ajo ndau me të gjithë lajmin e bukur dhe zbuloi për herë të parë se është në pritje të një djali.

Në fund të emisionit këngëtarja u surprizua live teksa në studio hyri bashkëshorti i saj Arben Shuaipi i cili i dhuroi asaj një buqetë me lule.

“Kur e pashë Benin sot i thash: Po ti ç’ne je veshur me këto të bardhat në kohë me shi? I vesha kot më tha që të bëjmë edhe ndonjë foto”, tregoi këngëtarja, e cila nuk fshihte në asnjë moment lumturinë e pritjes së një fëmije.