Skocia do të jetë mysafire e Shqipërisë në “Loro Boriçi” më 17 nëntor, në një sfidë mjaft të rëndësishme, të vlefshme për Ligën e Kombeve.

Kur kanë mbetur edhe 10 ditë nga data e takimit, trajneri i Skocisë, Alex McLeish, ka publikuar listën e futbollistëve që do të grumbullojë për të përballuar sfidën me kuqezinjtë, por edhe atë me Izraelin, 3 ditë më pas Glasgou.

Në listë tërheqin vëmendjen mungesat e dy sulmuesve mjaft të rëndësishëm për skuadrën skoceze, siç janë Leigh Griffiths që aktivizohet me Celticun dhe Steven Naismish që aktivizohet me Hearts dhe shënoi një nga golat në takimin e Glasgout, në muajin shtator.

Në foton e mëposhtme mund të shihni emrat e lojtarëve të Skocisë për sfidën me kuqezinjtë.