Nëse deri dje arsyetimi ishte se zhurmën për neutralizimin e terroristit Katsifa po e bënin ekstremistët e Agimit të Artë, sot situata ka marrë rrjedhë tjetër pasi është vetë Kuvendi i Greqisë që e ka ndëruar kujtimin e tij.

Mediat greke raportojnë sot se Kuvendi i Greqisë ka mbajtur një minutë heshtje në ndër të Kostantinos Katsifas që u neutralizua nga RENEA në Bularat pasi qëlloi për gjysmë dite me armë ndaj tyre dhe patrullës lokale të policisë.

Advertisements

Për më tepër, ndiqni videon !