Lojtari më i shtrenjtë në botë. Nuk është gjithçka ‘Topi i Artë’. Por ne të gjithë jemi ende të fiksuar me të, apo jo? Po si vazhdon të jetë rënditja e tyre?

Listën e kryeson talenti francez 19 vjeçar, Kylian Mappe. Ai ra në sy që në moshën 17 vjeçare, si dhe ka dy vite që po kryen paraqitje të jashtëzakonshme.

Advertisements

Lista e 20 lojtarëve më të shtrenjtë sipas Transfermarkt vijon si më poshtë:/Shqipëriaime