Shqipëria është duke luajtur kundër Uellsit në një ndeshje miqësore në “Elbasan Arena”.

Në minutën e 35′ Xhaka humb një top në mesfushë, dhe shkakton faull ndaj Brooks në mesfushë.

E godet teksa është i shtrirë, dhe kapet më pas. Arbitri më pas e ndëshkon me karton të verdhë.