Martesa e Adelina Tahirit me avokatin maqedonas Serjoza Markov ka qenë e shumë komentuar në media dhe ndonëse këngëtarja e ka shprehur dashurinë e madhe që ka për bashkëshortin dhe se nuk i intereson mosha apo prejardhja e tij, sërish kritikat nuk kanë ndaluar.

Ditën e sotme Adelina ishte sërish live në Instagram për të komunikuar me fansat mirëpo një prej tyre e pyet: “Ku e ke atë hamshorin 60-vjeçar?”.

Adelina nuk ja kurseu përgjigjen mirëpo nuk ja ktheu aspak me nerva, por me qetësi i tha: “I keni parë letërnjoftimin bashkëshortit tim që ja dini moshën”.