Një a*sident ka ndodhur ditën e sotme në Cërrik ku për pasojë është p*agosur një djalë 6-vjeçar.

Ngjarja ndodhi në rrugën Elbasan-Cërrik, në fshatin Kuqan, ku shtetasi S.L., 46 vjeç, banues në Gramsh, duke drejtuar mjetin tip “Iveko”me targa AA 449 NU, ka a*sidentuar shtetasin e mitur K.T., 6 vjeç, banues në fshatin Hysgjokaj, jashtë rrezikut për jetën.

Advertisements

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisaritain e Policisë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjare dhe po punon pēr zbardhjen e shkakut të aksidentit.