Ylli i PSG-së dhe Francës, Kylian Mbappe, ka filluar ta ndjekë bukuroshen shqiptare, Lorena Halitin, në rrjetin social Instagram. Ajo tanimë është një nga vetëm 241 personat që francezi ndjek në këtë rrjet social.
Lorena Haliti është modele me prejardhje shqiptare, por që ka lindur në Idaho të SHBA-së. Ajo është e famshme pasi që ka fituar çmimin Miss Idaho Teen. /Gazeta Express/