Advertisements


Alisiana Isufaj, fierakja që po kap majat e popit

Pas Rita Orës, Dua Lipës dhe Bebe Rexxhës, një tjetër yll muzike po shpërthen në tregjet e muzikës botërore.

E rritur në Shqipëri, e bërë e njohur nga një talent show i njohur si The Voice of Albanian, Alisiana Isufaj, me emrin e artit thjesht Alisiana, po korr famë në tregun botëror të muzikës pop.

Një media e specializuar siç është Korrieri, i ka kushtuar një shkrim të posaçëm Alisianës dhe albumit të fundit të saj “London Bridge”.
T Cara
“Pas albumit të saj solo ‘Just Kiss Me’ këngëtarja shqiptare e popit Alisiana ka njoftuar lançimin me balada ‘London Bridge’.

Advertisements

Regjistruar në Metropolis Studios Londrës, ‘London Bridge’ është albumi i dytë lançuar nga Alisiana, e cili ishte një gjysmë-finaliste në The Voice of Albania.

Albumi tregon aftësitë e saj si kompozitore në baladën “London Bridge” ku jep një ndjesi të posaçme emocionale.

Ky album është në kontrast të thellë me “Just Kiss Me”, një këngë pop optimiste që tregon për ditët e para të të rënit në dashuri, duke demonstruar shkathtësi e saj si një artiste pop.

E lidur në Shqipëri, Alisiana u ndikuar nga vokale të mëdha, dhe e guximshme të kapë nivelet e Beyonce, Christina Aguilera dhe Britney Spears.

Ky ndikim është i dukshme nga ADN pop që duket sikur del natyrshëm nga krijimet e saj”, shkruan portali /KORRIERI