Ish-piloti i Formula 1, Jarno Trulli investon në Durrës.

43-vjeçari ka hapur një restorant në qytetin bregdetar në Shqipëri, i cili do të emërtohet “Italy”.

Prej vitesh, Trulli i është përkushtuar biznesit të verës duke ekportuar në të gjithë botën, përfshirë tashmë edhe Shqipërinë.

Gjatë inagurimit të restorantit të tij, ku ishte i ftuar edhe kryetari i bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, Jarno Trulli deklaroi: “Më kanë folur shumë italianë për Shqipërinë. Ndaj mendova të studioj terrenin dhe tashmë u binda për të investuar në Durrës. Vera në këtë restorant është i nivelit mbi mesatar. Shpresoj që klientët ta pëlqejnë”.

Trulli ka garuar në Formula 1 nga viti 1997 deri në vitin 2011, teksa është ulur në njevendshet e skuderive: Prost, Minardi, Jordan, Renault, Toyota, Lotus Racing e Team Lotus.

Jarno Trulli on his way to 10th place

26.04.2009 Manama, Bahrain,
Jarno Trulli (ITA), Toyota F1 Team – Formula 1 World Championship, Rd 4, Bahrain Grand Prix, Sunday Podium – www.xpb.cc, EMail: [email protected] – copy of publication required for printed pictures. Every used picture is fee-liable. © Copyright: Charniaux / xpb.cc

2004 French Grand Prix-Friday practice,
Magny-Cours, France.
2nd July 2004.
Jarno Trulli, Renault R24, portrait.
World Copyright LAT Photographic.
Digital Image only (a high res version is available on request).