ISIS vazhdon të kërcënojë yjet e futbollit. Organizata terroriste ka deklaruar së fundmi se kanë si objektiv Kupën e Botës që do zhvillohet pas disa javësh.

Dy futbollistët Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo janë vazhdimisht në shenjestrën e tyre.

Ditën e sotme ata e kanë parë veten pjesë e fotove tmerruese të ISIS-it, teksa në të shkruhet: “Gjaku juaj do ta lajë tokën”.

Ditë më parë, ISIS paralajmëroi presidentin e Rusisë, Vladimir Putin se do të paguante për vrasjen e myslimanëve.